Strategia Olimpijska na lata 2024 – 2032

Strategia Olimpijska w sportach gimnastycznych – ruszamy!

Dzięki współpracy szkoły i uczelni: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Katowicach i Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz klubów: Klub Sportowy „Ewo Gim AZS AWF” Katowice i AZS AWF Katowice powstała kompletna „Strategia Olimpijska na lata 2024 – 2032” dla gimnastyki sportowej, zabezpieczająca zawodnika w pięciu, kompleksowo opracowanych obszarach.
(I obszar – Bezpieczeństwo i stabilizacja)
W projekcie wykorzystywana będzie infrastruktura sportowa Akademii Wychowania Fizycznego (Hala Raciborska) oraz sala gimnastyczna w kompleksie – Basen Brynów oraz cyfrowa baza danych zawodników i trenerów oraz dedykowany kanał lifestylowy, dedykowany zawodnikom, trenerom i rodzicom gimnastyków
(II obszar – Infrastruktura sportowa i cyfryzacja)
Koordynatorami projektu zostali trenerzy, którzy poznali na własnej skórze, wszystkie mankamenty systemu opartego na łączeniu treningów szkolnych z klubowymi. W tym miejscu, wsparci wiedzą i doświadczeniem Dyrektora SMS Katowice, Pana Marka Oględzińskiego stworzyli projekt, który nie tylko teoretycznie, ale też praktycznie, rozwiązał problem łączenia treningów z nauką od szkoły podstawowej do liceum. Co więcej, zapewniamy kontynuację edukacji we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach – „Szkoła Mistrzów” – stypendia, indywidualną organizację studiów oraz wsparcie AZS AWF Katowice – „Klubu Mistrzów”, który to klub wybierają największe polskie, sportowe gwiazdy światowego formatu. Ścieżka ta gwarantuje opiekę nad zawodnikiem nie tylko w trakcie kariery, ale także po jej zakończeniu, pomagając zawodnikowi odnaleźć się w nowym środowisku, np. na rynku pracy, lub wciągając takiego zawodnika w budowaną strukturę Metropolii Gimnastycznej, okazując należny zawodnikowi szacunek za lata pracy i reprezentowania Polski na świecie, wykorzystując jego pozazawodnicze kompetencje – trenerskie, menadżerskie, marketingowe itp.
(IV obszar – Zawodnik, Uczeń, Człowiek oraz V obszar – Kadra trenerska)
Gimnastyka Sportowa Kobiet:
Jacek Wodyk – Trener Koordynator Śląskiej Federacji Sportu
Grażyna Nowak – Trener współpracujący Kadry Polski Seniorek i Juniorek
Gimnastyka Sportowa Mężczyzn:
Michał Bogus – Trener Kadry Polski Seniorów
Patryk Rabstajn – Trener sekcji męskiej Ewo Gim
Współpraca ze specjalistami: Galen Ortopedia z Bierunia i Galen Rehabilitacja oraz na miejscu z niezastąpionymi Fizjolympic Specjalistyczna Fizjoterapia Ortopedyczna I Sportowa oraz z innowacyjnymi Move Therapy – Trening | Fizjoterapia | Ruch zapewnia opiekę na światowym poziomie od strony monitoringu obciążeń treningowych, treningu przygotowania motorycznego, opieki medycznej po urazie, ale także pre i rehabilitacji oraz fizjoterapii. Biorąc pod uwagę światowe tendencje: narastanie obciążeń treningowych, zwiększenie intensywności i objętości jednostek treningowych i skrócony czas odpoczynku, uznaliśmy ten obszar naszych działań za najistotniejszy. Biorąc pod uwagę fakt, że w głównej mierze, zajmujemy się sportem dzieci i młodzieży, dołożyliśmy starań i podjęliśmy współpracę z najlepszymi z najlepszych.
(III obszar – Opieka medyczna, fizjoterapia i odnowa biologiczna)
Projektem obejmiemy 42 zawodników (gimnastyka sportowa kobiet i mężczyzn)
16 – uczniowie klasy III szkoły podstawowej (IV klasa we wrześniu 2021)
10 – zawodnicy z klas IV – VIII
8 – finaliści OOM w klasie III i II
8 – medaliści Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów
Zapisy:
mail: ewogim@gmail.com
tel. 516 253 938 i u trenerów koordynatorów.
„Strategia Olimpijska na lata 2024 – 2032” w gimnastyce sportowej a na dzień dzisiejszy: AZS AWF Katowice jest tegorocznym, drużynowym Mistrzem Polski Seniorów w gimnastyce sportowej, zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn!
grafika_eg_podstrona_7